ZAREGISTRUJTE se, přihlaste a objevte skryté menu VÝHODNÉ SADY a akce, které se jinak nezobrazují.

JAK A KDE VZNIKLA PRVNÍ POKLADNIČKA?

Poklanička je jeden z produktů na který reagujete VELMI pozitivně. Rozhodla jsem se vám tedy přiblížit jak, kde a za jakých okolností vznikla a jak to s ní vypadá do budoucna.

 

Když jsme byli s holkama u manželových rodičů na Ukrajině dostala jsem přes Instagram zprávu od maminky Kateřiny z @knottetgift. Ptala se, jestli náhodou neplánuji v mém designu vyrábět i pokladničky, že se jí mé produkty moc líbí a nemůže nikde sehnat dřevěnou pokladničku, která by se ji pro holky líbila. Já jsem si nebyla jistá, jestli zvládnu vyřešit všechny technické detaily, jelikož jsem nad pokladničkou dříve už přemýšlela, ale bylo tam x věcí, se kterými jsem si technicky nevěděla hned rady a protože jsem měla práce dost, řekla jsem si, že se zatím zaměřím na to co už vyrábím. Ale víte jak to je, když zjistíte, že by ji někdo (kromě mě) rád měl aniž by ji víděl, rozhodla jsem se do toho jít.

 

Člověk si řekne, dřevěná pokladnička ... a co ... ale aby byla opravdu hezká, musí být vyřešené detaily, kde se hraje opravdu o milimety. Design jsem už měla v hlavě ale jak to vyřešit technicky ne ))) byl to trošku oříšek, ale nakonec jsem připravila první technické výkresy a zjišťovala možnosti všech kroků výroby a jednotlivých částí samotné pokladničky. (vyfrézované dřevěné tělo pokladničky, plexi ideálně s potiskem, gravírování loga, šroubky o konkrétním rozměru a délce, netoxické lepidlo a v neposlední řadě materiál - překližku) S pomocí manželovy mamky jsme sehnaly firmu, která frézuje z překližky. Objednaly překližku, plexisklo, nakoupily několik typů šroubků,... a jelo se. Nikoho, kdo by mi plexi potisknul jsme v Zhytomyru nesehnaly, takže jsem se rozhodla zvolit fólii, ze které jsem nechala vyřezat jednotlivé části, které jsem pak na plexi lepila. Všechny tyhle detaily musíte mýt vyřešené, než začnete vůbec něco vzorkovat, jinak hodně rychle skončíte.

 

Počáteční investice je vždy vysoká a vzhledem k tomu, že jsem ji vyráběla jedné mamince + našim holkám :) nechcete objednávat výrobu a potisk plexi rovnou na 100 kusů. Teď už tuším, že by se nejspíš prodaly ... Prodaly se všechny vyrobené kusy, které jste si rozebrali už v předobjednávce, kde jsme řešili jestli lišku nebo medvídka, v jaké barvě a jestli se jménem nebo bez. Když jsem chtěla objednat další... došla překližka a na Ukrajině už ji nebylo možné sehnat... tím skončila výroba pokladničky :(

Hledala jsem tedy firmu v Čechách, kde vyrábí dřevěné hračky. Tam se výrobě z překližky brání, jelikož je to moc pracné + je tam několik dalších technických detailů, které nejsou schopni udělat.
Takže jsem data upravila tak, abychom vyzkošeli vyrobit pokladničku z masivu. Udělali mi vzorek, ale bohužel data upravili podle sebe a pokladnička vůbec nepůsobila něžně a hezky.
Těžko popisovat, jak říkám, na detailech záleží a pokud je vidíte, vaše oči i duše trpí ))) Na fréze měli hodně práce, tak jsme se domluvili, že to necháme zatím být a pokud se k tomu dostanou vyrobí mi vzorek podle mých technických dat, které jsem musela znovu upravit. Po pár měsících jsem se znovu připomněla. Napadlo mě ještě další technické řešení a poslala jsem jim znovu upravená data... Ortel? Na vaši pokladničku potřebujeme takovou a takovou frézu a tu standardně nepoužíváme, ale poptáme a koupíme... Komunikace je příjemná a vstřícná ale proces hold zdlouhavý ... a to se netýká jen mých produktů. Kdo si necháváte něco vyrábět více, že to není jen tak ;) Nyní čekám, jestli seženou frézu...

 

Ve zkratce, kdo zaváhal... neměl a vyhlídka že budou další je nejistá. Také netuším kolik kusů mě budou ochotni vyrobit (s jejich vytížeností)
Tak pokud budou - neváhejte a dejte mi vědět co nejdříve.

Pokladničku nechci vzdát! Vím že se vám opravdu líbí a sami mi píšete, že byste ji rádi - a za to vám moc děkuji, proto to také celé podstupuji, protože cítím, že to má smysl.

Držte palce!
Alžběta

Zpět do obchodu