ZAREGISTRUJTE se, přihlaste a objevte skryté menu VÝHODNÉ SADY a akce, které se jinak nezobrazují.

CO MAJÍ POKLADNIČKY SPOLEČNÉHO S MONTESSORI POMŮCKAMI?

Ikdyž se to na prní pohled nemusí zdát, pokladnička se s montessori pomůckami shoduje v několika charakteristických bodech.

Dřevěná pokladnička je rozhodně výbornou praktickou pomůckou pro život.

Vzhledem k tomu, že žijeme ve světě, kde vše funguje na základě výměny peněz na zboží a služby, jsou finance neoddělitelnou součástí našich životů. Děti se učí porozumnět, jak funguje výměna, spoření, dávání a později i investice, úvěry, atd.

Dětem pomáhá i se smyslovým rozvojem. Díky materiálům a zajímavým tvarům zapojuje smysly jako je hmat, zrak i sluch. Pokladničky jsou vyrobeny ze dřeva, kde přední stěna je průhledná - to zajištuje dostatečně pevné plexisklo. Díky této kombinaci, mohou děti vnímat zvuk mincí, dopadající na dřevo samotné, na plexi, nebo vnímat zvuk kdy dopadne mince na minci, případně na papírovou bankovku. Děti hmatem pociťují rozdíl v materiálech, jejich povrch, teplotu, tvar a v neposlední řadě mohou pozorovat mince a jejich pohyb při manipulaci s pokladničkou. Uvědomují si fyzikální rozdnílné vlastnosti mezi těžkými kovovými minceni a lehkými papírovými bankovkami a iterakci mezi sebou.

Při vhazování mincí, děti rozvíjí jemnou motoriku (převážně pinzetový úchop), která je velmi důležitá hlavně  v předškolním věku pro rozvoj grafomotoriky (soubor činností, kterě jsou důležité při psaní, kreslení, ale i při veškerých manipulačních činnostech.)

K vytažení mincí mohou děti použít můj malý trik - papírovou "skluzavku", (která je velmi dobrým pomocníkem při procvičování soustředění, trpělivosti a jemné motoriky),  nebo využít dalšího nástroje, kterým je šroubovák.

Jak už asi tušíte, pokladničky jsou i skvělou matematickou pomůckou, která děti motivuje k počítání. Děti se učí rozpoznávat čísla, velikost mincí a jejich hodnotu. Mince mohou počítat nejen na kusy, ale sčítat jejich hodnotu, rozdělovat na komínky a pochopit systém sčítání, odčítání a násobení.

 

Pokladničy slouží i jako pomůcka pro rozvoj kreativity a kreativních činností, kdy si děti mohou pokladničku dotvořit podle své představy. U pokladničky si mohou vytvořit nejen pozadí dovnř do pokladničky samotné, ale pokladničku si přizpůsobit i ze zadní strany, kam si mohou vložit obrázek, fotku, vytvořit si koláž ze samolepek, nebo napsat vlastní jméno. Děti jsou tak motivovány ke kreslení, malování, lepení i stříhání. 

 

Kromě toho, že je pokladnička takto všestranná v rámci Montessori, je hlavně důležitou součástí při rozvoji finanční gramotnosti našich dětí. 

Buďme tedy zodpovědní rodiče a investujme do vzdělání našich dětí. Schopnost, naučit se s penězmi zacházet moudře od malička, je investice do jejich i naši budoucnosti. Kdo by z nás rodičů nechtěl, aby naše děti byly samostatné, rozhodovaly se o finančních krocích moudře a byly na nás v budoucnu finančně nezávislé?

 

Pokud máte doma malé děti (ideálně 3 roky a více) a pokladničku ještě nemáte, mrkněte ke mě na stránky a společně tam s dětmi nějakou vyberte. Nejen, že uděláte dětem velikou radost, ale sobě dopřejete klidné spaní, že jste konečně udělali ten první důležitý krok. 

 

Můžete se zaregistrovat a po přihlášení získáte přístup ke skrytému menu - VÝHODNÉ SADY, kde (minimálně do Vánoc) najdete měnící se kombinace produktů za výhodnější ceny.

 

Děkuji za vaši návštěvu mých stránek a přeji krásný předvánoční čas :)

Alžběta / ALIZI design

 

Montessori_clanek

Zpět do obchodu