ZAREGISTRUJTE se, přihlaste a objevte skryté menu VÝHODNÉ SADY a akce, které se jinak nezobrazují.

18.10.2023 / JAK PODPOROVAT DĚTI V ROZVOJI?

 

  • Podporujte zájem o čtení: Čtěte dětem pohádky, knížky a příběhy. Pomůžete jim tak rozvíjet slovní zásobu, kognitivní schopnosti a fantazii.

  • Rozvíjejte jemnou motoriku: Poskytněte dětem možnost hrát si s plastelínou, stavebnicemi, skládačkami a jinými hračkami, které posilují jejich jemnou motoriku.

  • Podporujte fyzickou aktivitu: Venkovní hry, jako běhání, skákání nebo hraní míčových her, jsou důležité pro fyzický vývoj a zdraví dětí.

  • Stimulujte kreativitu a umělecké dovednosti: Poskytněte dětem materiály na malování, kreslení, lepení a modelování. Podporujte je v tvorbě vlastních uměleckých děl.

  • Rozvíjejte sociální dovednosti: Hrajte společenské hry, jako jsou deskové hry, a povzbuzujte děti k hraní s ostatními dětmi. To pomáhá rozvíjet dovednosti jako jsou sdílení, spolupráce a komunikace.

  • Rozvíjejte emoční inteligenci: Učte děti rozpoznávat a vyjadřovat své pocity a emoce. Pomáhejte jim porozumět emocím ostatních.

  • Podporujte matematické dovednosti: Pomozte dětem poznat čísla, barvy, tvary a základy počítání. Můžete použít hry, stavebnice a jednoduché matematické úkoly. 

  • Podporujte zvídavost a objevování: Odpovídejte na otázky dětí a povzbuzujte je k objevování nových věcí. Podnikejte společné výlety do přírody, muzeí, knihoven atd.

  • Učte samostatnosti a zodpovědnosti: Dejte dětem možnost samy vybrat oblečení, obout se, uklidit své hračky a podobně. 

  • Vytvářejte pozitivní prostředí: Vytvořte prostředí, kde jsou děti vítány, respektovány a cítí se v bezpečí. To je klíčové pro jejich celkový rozvoj.

 

Při rozvoji dětí je důležitá vaše podpora. To, aby cítily, že jste tu pro ně a mohou se na cokoliv zeptat. Od nás rodičů potřebují první impuls a mít nás "po boku" abychom jim mohli pomoci najít odpovědi a podpořit je v tom co je zajímá.

 

Vzhledem k tomu, že se nyní zaměřuji na otázky finanční gramotnosti dětí, doporučuji dát dětem možnost, rozšířit si obzor i o toto téma, se kterým se setkáváme dnes a denně. 

 

Pokud byste rádi podpořili finanční gramostnost vašich dětí a nevíte kde začít, doporučuji článek základy finanční gramotnosti  a Jak podpořit finanční gramotnost u předškolních dětí 

 
 
 

 Pokladicka_liska

 

Člověk by totiž nevěřil, jak málo občas stačí, aby se děti v rozvoji posunuly o tak velký kus kupředu 🤍


Děti jsou zvídavé a rády se učí novým věcem. Stačí jim připominat, že jim věříme a dát jim najevo že jsme tu pro ně a víme, že když budou něco opravdu chtít, že to dokážou.
(Ať už jde o sport, naučit se hrát na hudební nastroj, vyřešit hlavolam, naučit se číst nebo počítat, .. ) Když děti cítí, že mají naší plnou důvěru a podporu, dokáží věci, pro mnoho z nás, nepředstavitelné.

 

Pokud máte doma děti předškolního věku, podpořte jejich zvidavost a dejte jim možnost porozumět i základům finanční gramostnosti.
Nejen, že je to něco, za co vám v budoucnu nejspíše poděkují, ale hlavně budete vědět, že budou v dospělosti s penězi zacházet moudře.

 

První krok je velmi jednoduchý. Pořiďte jim pokladničku a věnujte jim pár drobných do začátku.
Uvidíte, jakou vlnu zvídavosti v nich vyvoláte a pak už jen stačí odpovídat na všechny ty otázky, které začnou přicházet.
Nejen, že se s radostí naučí počítat ještě před nástupem do školy, ale uvědomí si například to, jak rychle penízky mizí a jak dlouho trvá je znovu naspořit. Pochopí jak funguje výměna peněz za zboží, naučí se rozlišovat, co opravdu potřebují a co chtějí jen z rozmaru... ale mnohem víc 
Čím dříve své děti s penězi naučíte zacházet, tím dříve na vás budou v budoucnu finančně nezávislé.

Pokud citite, že to je něco, co byste si pro vaše děti přáli také, mrkněte je mě na stránky a vyberte s nimi jejich první pokladničku 

Nečekejte, a mrkněte, protože děti bychom v oblasti finanční gramostnosti měli začít "vzdělávat" už od 3 let věku.


Připomínám, že pokladničky můžete věnovat se jménem nebo osobním věnováním, což děti zahřeje u 

Už nyní se těším, na ty dětské úsměvy při rozbaování  i později na úsměvy vaše.

Zpět do obchodu